Apie

Uždaroji akcinė bendrovė “Linolitas“ įkurta 1993 metais kaip prekybinė įmonė  ir yra 100% privataus kapitalo įmonė. Šiuo metu visas įmonės akcijas valdo  Belgijos kompanija Procotex Coorporation NV.

1996 metais įmonė pradėjo savo veiklą linų pluošto perdirbime ir greitai tapo viena iš didžiausių įmonių Vakarų Europoje, kurios specializacija yra  ilgo ir trumpo linų pluošto šukavimas, karšimas bei kotonizavimas.

Belgijos kompanija, ilgalaikė mūsų įmonės partnerė, susidomėjo mūsų įmone, siekdama išlaikyti pozicijas pardavimų rinkoje. Mūsų partnerė yra linų pluošto šukavimo verslo pradininkė pasaulinėje rinkoje ir iki šiol yra lyderė šioje biznio šakoje. 2001 balandžio mėnesį  Procotex Coorporation NV perkėlė savo ilgo linų pluošto šukavimo barą į Lietuvą. Šio sprendimo priežastis – aukšta darbo jėgos kaina Europoje ir žema Lietuvoje. 2004 metais šios įmonės komercinis interesas sustiprėjo, kai ji įsigijo 50% įmonės akcinio kapitalo. Mūsų įmonė savo ruožtu padidino  gamybinius pajėgumus, pradėjusi išskirtinėmis teisėmis bendradarbiauti su belgų kompanija. Tai sudarė sąlygas abiem kompanijoms užimti didesnę šukuotos linų sluoksnos rinkos dalį, kas sudaro apie 35-40% pasaulinės rinkos.

Tolesnis belgų kompanijos veiklos perkėlimas buvo vykdomas įvertinant pigią darbo jėgą Lietuvoje ir gerą mūsų įmonės valdymo patirtį. Dabar ir trumpo linų pluošto paruošimo baras (karšimas, šukavimas ir kotonizavimas) yra perkelti į Panevėžį. Ši produkcija yra pritaikyta labai specializuotai, galima sakyti mažai nišinei rinkai. Dar kartą buvo apjungtos belgų kompanijos pardavimų patirtis bei Lietuvos įmonės konkurencinga produkcijos savikaina. Tai sudarė sąlygas užimti didesnę trumpo linų pluošto paruošimo rinką – 30-35 % ES rinkos.

Europoje yra tik kelios įmonės, kurios specializuojasi klasikiniame linų pluošto šukavime. Mūsų įmonė yra viena iš jų. Įmonių skaičius, kurios specializuotųsi linų pluošto šukavime Vakarų Europoje gerokai sumažėjo dėl išaugusios konkurencijos su Kinijos rinka.

Linų pluošto perdirbimas yra suskaidytas į keletą veiklų, kurias atlieka skirtingos specializuotos įmonės. Kiekvienas tarpinis produktas šioje grandinėje yra  perdirbamas kaip atskiras vienetas, kuris yra  arba toliau parduodamas sekančiam gamintojui tolimesniam perdirbimui ir yra neatskiriamas šios grandinės dalis arba naudojamas kaip galutinis produktas. Pavyzdžiui, linų šiaudeliai yra perdirbami pirminio linų perdirbimo fabrike ir yra gaunamas linų pluoštas, kuris yra toliau parduodamas tolimesniam perdirbėjui – linų šukuotojui. Po to linų pluoštas yra verpiamas, audžiamas, balinamas, dažomas įmonėse, kurios specializuojasi šioje veikloje. Linų pluošto šukavimas yra atliekamas tik keleto įmonių Belgijoje, Prancūzijoje, Lietuvoje, Brazilijoje ir keliose Azijos šalyse.

Linų pluoštas tradiciškai yra naudojamas tekstilės pramonėje. Yra gaminami lininiai verpalai, audžiami audiniai, siuvami lininiai rūbai.

Didžiausi pokyčiai nusimato linų pluošto produkcijos panaudojimo sferoje. Linų pluošto panaudojimas netradicinėse srityse tokiose kaip chemijos, automobilių, popieriaus bei statybos pramonėse auga. Tai padeda stabilizuoti linų perdirbėjų pardavimus ir padrąsina naujas investicijas į šią pramonę.

Misija

Greitai augantis aplinkos užterštumas, supratimas apie sveiką gyvenseną sukuria vis didesnę erdvę pluoštinių augalų panaudojimui pramonėje. Visi tekstilės gaminiai, kurie yra pagaminti iš naturalių pluoštų gali didžiuotis aukštu komforto/ sveikatos lygiu,ekologiškumu. TAI YRA KOKYBĖS KRITERIJUS. Visi produktai pagaminti iš naturalių pluoštų ir turintys etiketę NATURALUS, yra ateities rinkų sėkmės raktas.

Pagrindinis mūsų įmonės gamybinės veiklos principas yra tiekti rinkai ekologišką produktą – linų pluoštą bei patenkinti pirkėjų poreikius.

Kooperuodamiesi su pačiais kompetitingiausiais partneriais mes  pastoviai plečiame savo žinias pluošto pažinime ir dalyvaujame naujausiuose pluošto panaudojimo tyrimuose.

Įmonės sėkmę garantuoja  aukšta produkcijos kokybė ir kokybiškas klientų aptarnavimas.

Šio principo įgyvendinimo sėkmę garantuoja aukštos kvalifikacijos darbuotojai.  Mūsų įmonėje dirba žmonės, puikiai išmanantys tarptautinį verslą ir gerai mokantys užsienio kalbas. Įmonės organizacinė struktūra yra labai horizontali, taigi bendravimo tarp darbininkų, administracijos ir kompanijos savininkų nestabdo jokie biurokratiniai varžtai, jis yra labai greitas ir efektyvus. Įmonėje yra sukurtas kompiuterinis tinklas, įdiegta profesionali apskaitos ir vadybos valdymo sistema. Įmonės gamybinės patalpos yra puikiai pritaikytos darbui, darbuotojams sukurtos geros sanitarinės sąlygos.